ШАМПАНСКО И ЗА НАБОР 2005

В декемврийската Събота не само слънцето блестеше и топлеше хората,но и два набора от школата на София спорт.
В последните си мачове за полусезона набор 2008 и 2005 победиха по категоричен начин своите съперници от ДИТ и зарадваха всички родители,треньори,почитатели и ръководство с борбеността,трудолюбието и играта си,които показаха на терените на комплекс “Царско село“.
Набор 2009/2010 загубиха и двата си мача,но и в двата показаха необходимия потенциал с който може да се захване новия треньор Йордан Димитров.

15417010_1638644952816038_829840514_n-1

Съботата бе изпълнена с приятни емоции за всички в школата на София спорт,след като първо в залата на к-с “Царско село“ набор 2008 тотално надигра противника си от ДИТ и спечели с 4:1.
Малчуганите показаха комбинативна игра,с множество пасове и положения за гол от които четири съумяха да реализират.

По този начин момчетата на Димитър Георгиев-Шустера завършиха есенния полусезон с високо вдигната глава и мислите им вече са насочени към подготовката за пролетния дял и предстоящия международен турнир в Сандански през февруари.
Денят обаче ще бъде запомнен с класирането на втори отбор от школата на оранжевите в Първа група,след като набор 2004 преди седмица си завоюва място сред най-добрите.днес това сториха и набор 2005.
Фениксите също имаха за съперник ДИТ,но този,който се подвизава под името КОМ-98 Годеч.
Мача започна съвсем очаквано с щурм на оранжевите и на няколко пъти се създадоха добри възможности за гол от които обаче “възражданци“ не съумяха да се разпишат.
Всичко обаче дойде на мястото си при едно извеждащо подаване през центъра на отбраната на домакините в средата на полувремето от халфа на София спорт Александър Йорданов към лявото им крило Петър Камбуров,който излизайки в очи в очи срещу вратаря на КОМ галантно замахна и с премерен удар с левия крак прати вратаря на домакините в обратния ъгъл.
15423794_1638644976149369_1124156656_n

До края на полувремето София спорт диктуваше темпото и създаде още няколко не лоши ситуации,но те не доведоха до гол.
През втората част оранжевите сякаш бяха вече спечелили мача и допуснаха моментно изравняване на силите и няколко непринудени грешки можеха да доведат до равенство.
Последваха няколко смени и за двата отбора,а мача започна да се играе предимно в центъра на терена.
Когато по всичко личеше,че е по-вероятно мача да завърши при резултат 1:0,десетина минути преди края на мача един пробив на Георги Асенов и центриране успоредно на голлинията достигна до влезлият като резерва Алекс Иванов,който от 4-5 метра не остави шанс на вратаря на КОМ с удар под гредата.
До края на мача играта се понакъса и двубоят завърши при резултат 2:0 за София спорт,което означаваше 3-то място в група “А“ и класиране в Шампионската група,след като по-рано през деня Септември победи Левски-Раковски с 4:1.
Така след 5 победи,3 равенства и 2 загуби,при голова разлика 19:5 и 18 точки актив набор 2005 за втора поредна година ще мери сили с най-добрите отбори в София и ще търси реванш срещу някои съперници.

От 13:00 ч. се изигра и мача на най-малките 2009/201о срещу отбора на ДФК Лъвчета,който за жалост загубиха с 5:1 над видимо по-здравите и физически силни деца.
Така оранжевите бяха разпределени да играят за местата от 9-то до 12-то място и след много добра игра отстъпиха на ФА Царско село с 0:1 в края на мача.
15391046_794504544024132_1602739100627866529_n

Оттук до 22-23 декември София спорт ще продължи с тренировките,след което децата ще бъдат пуснати ваканция до 4-ти януари,когато ще започнат подготовка за новия полусезон.