С ПЕТ ПОБЕДИ,ДВА РАВНИ И ЕДНА ЗАГУБА ЗАВЪРШИХА ПОРЕДНИЯ КРЪГ ОТБОРИТЕ НА СОФИЯ СПОРТ

През този уикенд се изиграха поредните кръгове от първенствата на БФС.
В Събота на комплекс “Спортна София“ 2000 в Зона Б-5 стартира първенството на Футбол 7.
София спорт 2010 нанесе в първия кръг категорична победа с 4:1 над КОМ-98 Годеч.
Силната игра на “оранжевите“ бе подплатена с два гола на нападателя на “възражданци“ Ясин Сали,а по един добавиха Андрей Стоянов,който откри резултата с прекрасен удар с левия крак и Йоан Първанов.

Водените от Александър Димитров 2008 записаха победа с 1:0 над Левски-Раковски.
Двубоят бе доста оспорван,но и двата отбора играеха хубав футбол с добро темпо,а решаващият гол вкара Марио Младенов след прекрасно изпълнен свободен удар.

Вторият състав на 2008,който играе под името Младост 2015 записа разгромна победа със 7:1 над ДАФ.
Малките феникси показаха огромно израстване и самочувствие и с четири гола на Мартин Недялков,2 гола на Лъяезар Табаков и един на Георги Божилов стартираха по чудесен начин първенството.

На националната база в Бояна 2006 приеха като домакини РД Спорт.
“Възражданци“ временно ще използват базата в полите на Витоша,тъй като тяхната база на територията на ВСУ “Любен Каравелов “ се изгражда и се очаква домакинства да могат да се приемат през пролетния дял.

Двубоят започна силно за водените от Димитър Георгиев момчета и след два пропуска на Алекс Гергов се стигна до свободен удар малко преди наказателното поле на РД Спорт,след груб фаул в краката на Кристиян Георгиев.

Зад топката застана капитана Росен Алексов и с топовен шут откри за София спорт.
До края на първата част “оранжевите “ имаха шанс да вкарат и втори гол,но не съумяха да отиграят по най-добрия начин ситуациите.
През втората част РД вдигнаха оборите и малко след средата на полувремето изравниха.
До края на мача не стана нищо по-интересно и закономерно се стигна до хикс.

Също в Събота родените през 2011/2012 година стартираха своето участие в първенствата на БФС.
Водените от Радослав Христов “феникси“ записаха добър мач на Футбол 5,но не съумяха да грабнат трите точки,след като завършиха наравно 1:1 със  Шампион.

Другият отбор воден от Радослав Христов на 2011/2012 записаха и равен 1:1 с Победа 2013 в неофициалното първенство на Футбол 7,което е организирано от бившия елитен рефер Богомил Маринов на терените на Баухаус Арена на летището.
Голмайстор за тима бе Кристиян Манов.

В неделния ден се изиграха и мачовете на останалите три набора на София спорт.

Първи стартираха 2009 с победа 2:0 над втория отбор на Национал,които играят под името Академик 1947.

В средата на втората третина Георги Сапунджиев откри.
Малкият тигър вкара и по-рано гол с летящ плонж,който бе отменен,но така и не се разбра защо не бе зачетен.
Крайното 2:0 оформи Ясин Сали след хубав рейд.

Водените от Димитър Георгиев 2007 записаха незаслужен загуба с 3:4 от Ултраспорт на терена в Костинброд.
Многобройните пропуски се отразиха и вкараните голове от Александър Стефанов,Цветан Давидков и Георги Асенов не бяха достатъчни за нещо повече от атрактивна загуба.
Въпреки това “оранжежите“ показаха добра игра.

Най-големите от 2005 записаха нова категорична победа със 6:0 като гост на Победа 2013 на стадион “Локомотив“ в Надежда.

“Фениксите“ стартираха ударно с два бързи гола на Александър Асенов и Александър Йорданов,който стреля с много хубав плътен удар извън наказателното поле.
След двата гола София спорт посвалиха от темпото и оставиха Победа да държи повече топката,но положенията се редяха пред вратата на домакините,но до трети гол не се стигаше.
През втората част “възражданци“ започнаха да държат трайно топката и се стигна до нови четири гола.
Росен Алексов и Владимир Стоев с хубави удари извън наказателното,Кристиян Иванов и Добромир Дочев реализираха за крайното 6:0.