ФК София спорт 2009-2010 загуби от Левски София
в първия си мач от Коледния турнир на БФС

15380820_1230479800351367_6940733730447507975_n

ФК СОФИЯ СПОРТ 2009/2010 С ПЪРВО  УЧАСТИЕ В ТУРНИР ПОД ЕГИДАТА НА БФС

14495233_1121902684552583_5292306215587122316_n

ФК София спорт 2009/2010 ще вземе участие в Коледния турнир организиран от БФС на 9,10 и 11 декември в спортен комплекс ”ДИТ” в кв.Драгалевци.
Днес в залата на Професионална Футболна Лига на ст.”Васил Левски” бе теглен жребий,който отреди малките лъвчета да бъдат в група ”Г” със своите познайници от Левски София и с отборите на БМ спорт и ДФК Лъвчетата.
Малчуганите ще стартират своето участие на 09.12.2016 (Петък) от 10:00 срещу Левски,а от 17:00 ч. същия ден ще се изправят срещу БМ спорт.
В Събота 10.12.2016 г. е последния мач от групата им срещу ДФК Лъвчетата от 13:00 ч.
След като се изиграят всички мачове от групите отборите ще се разпределят за класиране от 13 до 16,
от 9 до 12 и от 5 до 8 място.
Водачите в групите ще играят полуфинали,загубилите ще играят помежду си за 3-то място,а победители ще се срещнат на финала от 17:00 ч. в Неделя.
След края на турнира предстои награждаване за първите четири отбора,а на всеки от отборите участници ще бъде подарена по една топка.

Ето и всички отбори участници по групи:
“А“ (ДИТ София,Локомотив Пд,Ферион и Кремиковци)
“Б“ (Славия,ФА Царско село,Академик 1947 и Барса БГ)
“В“ (ДЮФК Национал,Олимпия ФК,Септември и КОМ-98)
“Г“ (Левски София,БМ спорт,ДФК Лъвчета и ФК София спорт)

липсата на късмет в пореден мач.

“Възражданци“ и “септемврийци“ започнаха равностойно мача,но лека полека оранжевите започнаха да диктуват темпото и създадоха няколко опасни положения,но до гол не се стигна.
Противно на очакваното една погрешно изнесена топка и засуетяване от играч на София спорт позволи на лявото крило на Септември да се откъсне и да пробие излизайки очи в очи с вратаря на оранжевите и той не сбърка-1:0 за Септември.
София спорт реагираха като ужилени и не след дълго Георги Асенов се откъсна,надбяга,защитниците на Септември и изравни резултата с премерен шут по земя в далечния ъгъл,вдъхвайки нови сили и увереност на фениксите.
Последваха две чисти положения за крилото на София спорт Петър Камбуров,който с по-неудобния си ляв крак стреля,но топката и в двата случая профуча покрай дясната греда на вратата на Септември.
Така завърши и първото полувреме при резултат 1:1.
След почивката мачът продължи да се развива по същия начин,с диктуване на темпото на игра от София спорт,но този път последния пас и завършващ удар липсваха.
В средата на полувремето Георги Асенов проби по десния фланг,преодолявайки двама противници и влезе мощно към наказателното поле,стигайки почти до аут линията,след което я извади успоредно на голлинията и от няколко метра Росен Алексов шутира,но сякаш прекалено уверен,че ще вкара прати топката на сантиметри над напречната греда.
До края на мача силите се поизравниха и никой не съумя да вземе пълен комплект от точки.
Така в последния кръг ще се реши битката за влизане в Първа група.
За София спорт победа и нищо по-различно от това ще ги изпрати напролет сред 10-те най-добри отбори в София,което ще затвърди правилната работа на целия клуб с децата.
Подканваме всеки един желаещ да дойде и да подкрепи отбора в Събота (10.12.2016 г.) от 11:40 на комплекс “Царско село“.

ОЧАКВАЙТЕ ВИДЕО И СНИМКИ ОТ МАЧА!

СОФИЯ СПОРТ 2005 СЕ ИЗПРАВЯ СРЕЩУ ПОЗНАТ СЪПЕРНИК

На 02.12.2016 от 13:00 ч. на комплекс “Царско село“ София спорт 2005 се изправя срещу своя познат съперник ФК Септември в предпоследен мач от първенството по Футбол 9 на БФС.
maxresdefault
Оранжевите се върнаха на победния път в предишния кръг с победа 1:0 над Марек и са уверени във възможностите си и ще борят второ поред класиране в Първа група.
Миналата година именно Септември и София спорт излязоха в директен двубои за класиране в Шампионската група и след драматично равенство 2:2 оранжевите успяха да си извоюват правото да са сред най-добрите 14 отбора в София.
Към момента “възражданци“ имат 4 победи,2 равенства и 2 загуби и са с третата най-добра защита в “А“ група с 4 допуснати гола,пред тях са само Витоша 13-3 допуснати и ФА Царско село-2 допуснати.
Всички в тима се надяват обаче,че в атака нещата ще се подобрят,най-вече откъм завършващата фаза,тъй като в последните 5 мача имат вкаран едва 1 гол,а 100 % положения не липсваха изобщо,но гредите или липсата на концентрация оказваше влияние върху нанасянето на голов удар.
През лятото Септември и София спорт изиграха и 3 контроли като в две от тях оранжевите победиха с по 3:2,след драматични обрати,а в последната проверка без 5 от основните си единици отстъпиха с 1:4 от септемвриици.
Това сякаш може да ни подскаже да се очакват голове и драматична развръзка в утрешния двубои.

ПОБЕДИ ЗА СОФИЯ СПОРТ 2004 И 2005,ЗАГУБА ЗА 2007 ОТ ЛЕВСКИ
(ОБЗОР НА НЕДЕЛНИЯ ДЕН)

В Неделя се изиграха 3 срещи за отборите на София спорт.
Първо на терена на ДИТ в “Драгалевци“ в ранната неделна сутрин набор 2004 начело с бронзовия медалист от САЩ 94 Пламен Николов завърши сезона по най-добрия начин-победа с 5:0 над Интернационал и класиране за финалното първенство за определяне на шампиона.
Това е и историческо класиране за този набор в Първа група,след като в предишните два сезона 2004 бяха близо до заветното класиране,но все се изплъзваше.
sofia-sport-2004
Малко по-късно на комплекс “Царско село“ набор 2005 се изправи в ожесточен сблъсък в борба за Първа група срещу 3-я във временното класиране Марек (Дупница) и успя да победи с 1:0 малко преди края на мача,след много красив гол на капитана на тима Георги Сашов от свободен удар.
Двубоят започна ударно за София спорт и с висока преса в наказателното поле на противника и още в 3-та минута Георги Асенов пробва рефлекса на вратаря на дупничани,но той със сетни усилия изби в ъглов удар.
Постепенно мачът се поизравни и преобладаваха единоборствата в центъра на терена,личеше напрежението и в двата отбора и трудно някой успяваше да вземе инициативата,но като цяло оранжевите създадоха още 3-4 стопроцентови възможности за гол,но не съумяха да вкарат и както по всичко изглеждаше,че мача отива към нулево равенство,няколко минути преди края на мача един свободен удар леко вляво от наказателното поле на Марек даде възможност на капитана на София спорт да хвърли в екстаз привържениците и съотборниците си и той го стори с прецизен удар.
До края на мача “възражданци“ получиха импулс в играта и владееха нещата и по този начин взеха много ценни три точки с които изместиха Марек от борбата за Първа група.
До края на полусезона оранжевите имат мачове със Септември и КОМ-98 Годеч,а мачът със съседите от Септември се очертава да е дежавю на миналогодишния сблъсък в който се решаваше кой ще е сред печелившите с билет за “Шампионската група“.
Тогава оранжевите тотално надиграха Септември,въпреки,че допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 и само минутка преди края на мача изравниха с гола на Георги Асенов,което бе достатъчно,за да се класират.
Сега нещата са малко по-различни,но оранжевите са уверени във възможностите си,че ще успеят да се преборят за заветната цел.

На “Спортна Зона“ в с.Герман набор 2007 играеше последен мач от своята група за полусезона срещу Левски София и въпреки загубата с 0:4 остави огромни впечатления сред всички родители и треньори.

rumen rumen2

Така 3  от възрастите на клуба приключиха своето участие за есенния полусезон,а 2005 и 2008 ще приключат на 10 и 11 декември своето участие за тази година в първенствата на БФС.
Видео от мача на София спорт 2007 тук
Видео от мача на София спорт 2005 тук

ФК СОФИЯ СПОРТ 2004 СЕ КЛАСИРА ЗА ПЪРВА ГРУПА.

Отборът на София спорт,деца родени през 2004 г. успя да се класира за Първа група,след като победи в последния си мач отбора на Интернационал с 5:0.
Оранжевите показаха желание за игра и създадоха доста положения пред вратата на интеристите,а в голмайстори за отбора се превърнаха Стивън Николов-2,Денис Давидов-2 и Денис Яков-1.

Така напролет София спорт ще играе в групата определяща шампиона при 2004 г. и ще се опита да покаже умения и хъс за колкото се може по-добро представяне.
През зимата тимът ще се опита да се подсили с нови играчи,за да завиши конкуренцията,която на някои постове липсва,а от 17 до 21 февруари ще замине за международния турнир “Санданскикъп“ като част от зимната подготовка на тима.

Състав на София спорт:
Георги Панов,Димитър Цветков,Росен Йонов,Теодор Василев,Мартин Стоянов,Денис Давидов,Пламен Владов,Денис Яков,Владимир Янков,Йордан Иванов,Стивън Николов-капитан;

Йоан Паташев,Стилиян Георгиев,Божидар Малчев,Владислав Петков и Йоан Дечев;
ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК

ФК СОФИЯ СПОРТ СТАРТИРАТ ТРЕНИРОВКИ И НА СТ.“АКАДЕМИК“

ФК София спорт стартира с тренировки и на ст.“Академик“ в ж.к. “Гео Милев“ на 4-ти километър.
Оранжевите ще използват залата на стадиона и изкуствените терени,а се очаква и централния терен да бъде използван за нуждите на по-големите възрасти.

17305909

ФК София спорт ще селектира на базата в район “Слатина“ деца от 2011 до 2003 г. като първоначално групите ще бъдат смесени докато се съберат нужните бройки в наборите.

Тренировките ще се провеждат всеки Понеделник,Сряда и Петък.
Най-малките ще тренират от 17:00 ч. в залата,а по-големите възрасти на изкуствените игрища от 18:00 ч.
1397403808

ФК София спорт участва в първенствата на БФС с отбори деца родени през 2004,2005,2006,2007,2008 и 2009/2010 г.
Клубът е организатор и на двата най-големите международни турнири в България “Несебъркъп“
(20-25 юни и 24-29 август) и “Санданскикъп“ (17-21 февруари.)

За записване и повече информация:
Цанко Карапеев-треньор 0885016400

ВИЖТЕ КАРТА ТУК!

ПОБЕДА И РАВЕН ЗА ОТБОРИТЕ НА СОФИЯ СПОРТ(ОБЗОР НА СЪБОТНИЯ ДЕН)
srednogorets

Днес се изиграха два мача за отборите на София спорт в който оранжевите записаха равенство и победа.
Първо на закрития терен на комплекс ”Царско село” София спорт 2008 изпусна победата срещу ФК Елит и си поделиха по точка,след като извъртяха 1:1.

Оранжевите доминираха през целия мач,но многото пропуски доведоха нещата до там,че гостите от Елит успяха да изравнят малко преди края.
Малките тигри реагираха като ужилени на изравнителния гол и на два пъти излизаха сами срещу вратаря на Елит,но не съумяха да отбележат.
В голмайстор за оранжевите в този мач се превърна централния нападател на тима Хади Езеденин,а мачът ще се запомни и с двата червени картона за играчи от София спорт и Елит,които се сдърпаха до тъч линията.
 20161126_092801         20161126_092640       20161126_092723

Малко по-късно в залата на комплекс ”ДИТ” в кв. ”Драгалевци” София спорт 2006 разгроми със 7:0 Средногорец в последен мач от есенния полусезон и така остана на 7-то място с актив от 13 точки,което ще му отреди участие във втора група на пролет.
В голмайстори за отбора се превърнаха на 4 пъти капитана Росен Алексов,дебютния си гол отбеляза Максим Тасков,Илия Танчев и Иван Николов вкараха също по един за крайния успех на тима.
За жалост само 3 точки разделиха оранжевите от 4-то място,за да се класират в 1-ва група,но като за дебютно участие на този набор в първенствата на БФС представянето е задоволително (4 победи,1 равенство и 4 загуби при голова разлика 30-17 ).

Видео от мача на София спорт-Средногорец (2006) тук.

СОФИЯ СПОРТ  2007 ПОБЕДИ ЩУРЧЕ  С 1:0
НАБОР 2004 ДОПУСНА ТЕЖКА ЗАГУБА ОТ МИНЬОР ПК.
(Обзор на Неделния ден)
15037104_10209775189669515_7080917237051023417_n

В неделния ден се изиграха и последните срещи за отборите на София спорт през този уикенд.
На комплекс “Спортна Зона“ в с.Герман набор 2007 успя да победи с 1:0 отбора на Щурче и така събра актив от 6 точки,но остава на 8-то място на 2 точки от 7-мия в класирането на група “Б“ Победа.
Оранжевите показаха добра игра и имаха възможности да вкарат и повече голове,но не бяха достатъчно концентрирани пред вратата на противника.

shturche-1
В 12:00 ч. на комплекс “Царско село“ набор 2006  се изправиха в контролна среща с отбора на Царско село 2 и без някои от играчите си успяха да изнесат доста приятен за гледане мач,който в крайна сметка София спорт загуби с 1:3.
Оранжевите показаха добра игра от тактическо естество,създадоха и няколко ситуации за гол,но липсата на по-дълга резервна скамейка,болките в далака на дясното им крило Иван Николов и разтежението на голмайстора за тима в този мач Росен Алексов оказаха влияние.
rosen-aleksov-goal-2
Мачът тръгна равностойно и първото полувреме завърши при 0:0.
През втората част Царско село успя да открие резултата след грешка в тима на София спорт,но мачът продължаваше да върви в едно и също русло.

Третата част започна ударно за София спорт,след като още във 2-рата минута капитана на София спорт Росен Алексов дриблира в стил Лео Меси през цялата защита на Царско село и майсторски прокара топката покрай вратаря им.
Радостта на оранжевите обаче не трая дълго,защото само няколко минутки по-късно Царско село излезе напред в резултата за втори път,а след още няколко вкараха и трети гол.

На комплекс “ДИТ“ в кв.Драгалевци София спорт 2004 излезе в ожесточен мач с Миньор Пк в битка за класиране в Първа група.
Мачът започна добре за оранжевите и още в началните минути  халфа на тима Денис Давидов бе изведен зад гърба на отбраната на Миньор и стреляйки от воле прехвърли вратаря на Миньор и оплете топката в мрежата,но за огромно съжаление на всички голът бе отменен поради много съмнителна засада.
Двубоят вървеше с атаки към едната и другата врата,но първи откриха резултата Миньорци,след като играч на София спорт сбърка една топка в центъра и “чуковете“ организираха контраатака.
15094373_10209775196269680_8078263905357949363_n

София спорт не сведе глава и тръгна да се опитва да връща гола веднага,но явно днес не бе денят им,защото получиха и втори гол отново след погрешен пас,до края на първото полувреме резултата стана 3:0 за Миньор и това изглеждаше слагаше точка на спора,но оранжевите бяха решили поне да излязат с високо вдигнати глави от мача и веднага след почивката опитаха множество атаки,които обаче не доведоха до гол и в крайна сметка като не вкарваш-ще ти вкарат.
Миньор поведе с 4:0,а към края на мача след не добра намеса на резервния вратар на София спорт резултата стана 5:0 за Миньор.

Вижте снимки от мача на София спорт 2004-Миньор Пк тук
Видео от София спорт 2007-Щурче тук
Видео от София спорт 2006-Царско село тук

СОФИЯ СПОРТ 2005 СЕ ПРЕПЪНА (Обзор на Съботния ден)

Днес се изиграха два мача от първенствата на БФС Зона София,в които София спорт допусна 2 загуби.
Първо в залата на комплекс ”Царско село” набор 2008 загуби от ЕСФА с 6:0,след няколко груби грешки в защита,които накрая оказаха психологически ефект върху представянето на малките лъвчета.

Мачът иначе започна равностойно и можеше да се развие и по друг начин,за жалост обаче оранжевите не съумяха да си тръгнат поне с по-почетна загуба.
13310433_10208124241257242_4108287649786658628_n             13239332_10208124215936609_6611462675719527051_n

От 13:00 ч. отново на комплекс ”Царско село”,но на терена за Футбол 9 се изигра и дербито на кръга между София спорт и Левски Раковски,където за огромно съжаление на всички в отбора оранжевите допуснаха загуба с 2:0,която трябва да се отчете,че дойде доста куриозно и поради липса на късмет.
Оранжевите започнаха много силно мача и оправиха няколко удара,а при една от атаките им централния нападател на тима Георги Асенов се откъсна след пас от негов съотборник зад гърба на отбраната на Левски Раковски и вместо съдията да даде авантаж свири нарушение.

944079_1673496079604724_1530446692819916102_n            12592403_1673498432937822_4069195794437381666_n

Последваха няколко равностойни минути преди Левски Раковски да поведе в резултата.
Топката бе центрирана от ъглов удар,грешка в подредбата на София спорт,вратаря на оранжевите изпусна топката и необезпокояван играч на Левски вкара на опразнената врата.
Това сякаш съкруши София спорт и те нарушиха играта си,но въпреки това полувремето свърши при равностойна игра и без положения пред двете врати.
На полувремето след теглено конско от треньора на София спорт играчите сякаш решиха да докажат,че имат възможност да обърнат мача и започнаха второто полувреме с агресивна игра,при която създадоха няколко доста добри ситуации.
Левски Раковски изглеждаше объркан и в първите 10 минути на втората част не намираше начин да изнесе топката.
Лявото крило на София спорт имаше две страхотни възможности за гол,но пропусна от непосредствена близост,а същото стори и на два пъти Георги Асенов.
И както най-нормалното нещо бе София спорт да изравни,така се случи точно обратното,след нова груба грешка в защитата им и отново след центриране от ъглов удар.
12592417_1673496066271392_3403243995857871021_n     944046_1673497472937918_1868722224090963668_n
Заспалите действия на защитниците и липсата на реакция от вратаря позволиха на Левски да играят с топката на втора греда,тя бе свалена към дузпата,където играч на сините от база Раковски стреля,топката се отби в играч на София спорт и тупна зад голлинията на Николай Николаев в обратния ъгъл в който той бе тръгнал да се хвърля-2:0 за Левски Раковски.
В оставащите минути до края София спорт опита да върне поне един гол,но явно късмета не бе на тяхна страна,защото Алекс Иванов нацели гредата,а бяха изпуснати и още няколко не лоши ситуации за гол.
Мачът ще се запомни и с много слабото съдийство,за което и треньора на гостите от Раковски Димитър Андонов призна.

В Неделя предстоят да се изиграят и останалите мачове на отбори от София спорт като първи на терена в с.Герман от 11:40 ще излязат 2007 срещу Щурче и ще се опитат да поставят малко усмивки по лицата на всички в клуба.
От 12:00 на комплекс ”Царско село” 2006 ще играят контрола с домакините преди последния си мач от първенството за есенния полусезон със Средногорец,а набор 2004 ще трябва да извоюва място за Първа група преминавайки през състава на Миньор Пк,който също се е устремил към по-горната група.
Мача е от 15:00 ч. на комплекс ”ДИТ” в Драгалевци.

ОЧАКВАЙТЕ НОВИНИ ОТ НЕДЕЛНИТЕ МАЧОВЕ ПО-КЪСНО ПРЕЗ ДЕНЯ!!!

СОФИЯ СПОРТ 2006 ПОБЕДИ С 3:0 СПОРТИСТ 13

В голмайстори за отбора се превърнаха Иван Николов,Илия Танчев и Дарин Петков.

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b5-2 %d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b5-3 %d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b5-4 %d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b5-5
Видео от мача може да гледате в официалния ни YouTube канал тук!
Отборът на София спорт,родени през 2006 г. записа трета победа в първенството след като надигра с класическото 3:0 Спортист 13 в среща от 8 кръг на първенството по Футбол 7 в група “В“.
По този начин оранжевите изпревариха противниците си и се настаниха на седмото място и могат само да се съжаляват за пропуснатите няколко шанса в предишните мачове,които им костваха поне по-горно класиране,ако не участие в Шампионската група.
Мачът започна доста равностойно и положенията липсваха,въпреки това София спорт имаше три много добри ситуации за гол,но не съумяха да реализират.
На няколко пъти грешки в защитата на отбора от “Възраждане“ внесоха смут сред треньори и родители,но не се стигна до нищо опасно пред вратата на Георги Додов.
Така и двете полувремена завършиха при резултат 0:0,за да дойде ред и на третото,което донесе и три безответни гола на София спорт.
При първата ситуация Илиян Танчев изведе зад гърба на отбраната Иван Николов и крилото на София спорт не сбърка,няколко минутки по-късно голмайстора на оранжевите върна жеста с прекрасен пас за Илия Танчев и резултата стана 2:0,за да дойде и комичния трети гол при който капитана на София спорт Росен Алексов пресече един пас в центъра,подаде към Иван Николов,който мигновено стреля,вратаря на Спортист изби,но топката попадна в лявото крило Дарин Петков,който шутира с по-неудобния си ляв крак и сякаш вече самият той виждаше как пропуска на празна врата,преди вратаря на домакините да се опита да спаси,но за негова зла участ боксира топката в собствената си врата.
Победата бе много важна от психологическа гледна точка,защото върна на верния път оранжевите кръг преди края и по този начин им донесе актив от 10 точки,след като записаха 3 победи,1 равенство и 4 загуби,при голова разлика 23-17 преди домакинството на последния в класирането Средногорец на 26.11. (Събота).
Състав на София спорт:Георги Додов,Росен Алексов-капитан,Иван Николов,Дарин Петков,Кристиян Георгиев,Илия Танчев,Мартин Николов,Калоян Попов,Мартин Цветанов и Велин Деспотов.

ПОБЕДА И ДВЕ ЗАГУБИ ЗА ОТБОРИТЕ НА СОФИЯ СПОРТ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА
thumb_800x617_img_3774

В Понеделник отборите на София спорт изиграха три мача в които записаха една победа и две загуби.
Първо на терена на Драгалевци София спорт 2006 показа много вяла игра и загубиха от Миньор (Перник) с 2:1 в мач,който щеше да определи дали оранжевите ще имат възможност да се класират в 1-ва група на пролет.
Миньорци поведоха в резултата само минутка след първия съдийски сигнал след груба грешка в защитата на София спорт,оранжевите се върнаха в мача през втората част,но нова грешка през третото полувреме им донесе минималната загуба и почти сигурно участие във втора група.
Набор 2007 с треньор Димитър Георгиев допусна тежка загуба с 5:0 на терена в с.Герман от ДФК Лъвчетата и продължава с непостоянството си.
Въпреки не лошата игра София спорт трябваше да се примири с този резултат.
Набор 2004 дълго очакваше мача си с Надежда (Доброславци),тъй като се бе настроил за победа с голям резултат,в крайна сметка обаче на к-с “Царско село“ не се появиха гостите и оранжевите записаха служебна победа с 3:0.
В следващия кръг отборите на София спорт играят както следва:
Набор 2006 Четвъртък (17.11.2016) 9:00 ч. к-с “ДИТ“          София спорт-Спортист 13
Набор 2005 Събота (19.11.2016) 13:00 ч. к-с “Царско село“           София спорт-Левски Раковски
Набор 2007 Неделя (20.11.2016) 10:40 ч.  к-с “Спортна Зона“ Герман         Щурче-София спорт
Набор 2008 Събота (19.11.2016) 9:30 ч. к-с “Царско село“   ЕСФА-София спорт
Набор 2004 Неделя (20.11.2016) 15:00 ч.  к-с “ДИТ“         София спорт-Миньор (Перник)