ЗАВЪРШИ ЧЕТВЪРТОТО ИЗДАНИЕ НА МЕЖДУНАРОДНИЯТ ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ ТУРНИР ПО ФУТБОЛ “САНДАНСКИКЪП“

211 (1)

За поредна година ФК София спорт,ОФК Вихрен Сандански и община Сандански сътвориха един празник за града и футбола провеждайки четвърти международен детско-юношески турнир по футбол “Санданскикъп“

57 отбора в различните възрасти от България и Македония премериха сили на терените в гр. Сандански и селата Ново Делчево,Склаве,Марикостиново и Дамяница.
Участие в турнира взеха отборите на Вихрен Сандански,Септември Сф,Локомотив Сф,Изгрев 93,
Миньор Пк,Футбол старс Кочани,ДИТ,Пирин 2001 Благоевград,Ботев 57,Мечетата Петрич,Беласица Петрич,Янг Бойс Неготино,Черноморец Бургас,Спартак Плевен,Ботев Враца,Локомотив Горна Оряховица,Левски Паталеница (Хебър Пазарджик),Борец Велес,Пирин Разлог,Метал Пк и София спорт.

Пълната програма,резултати и класирания може да видите тук.

София спорт бе представен от 4 възрастови групи на турнира,а именно 2004,2005,2006 и 2007/2008.
Набор 2004 бе в група с отборите на Вихрен Сандански,Черноморец Бс и Беласица Пч.
В първият си мач оранжевите изигра доста силен мач срещу отбора на Черноморец Бс,който бе изпълнен с обрати.
Акулите поведоха в резултата,стигна се до 2:1 за София спорт,а в основата на първия гол бе и вратаря на оранжевите Георги Панов,който влезе като полеви и премина като на парад през няколко души от Черноморец,за да подаде за 2:1,бургазлии обаче се върнаха бързо в мача,а в самия край вкараха и за 3:2.
Във втория си мач “възражданци“ удариха нулево реми с домакините от Вихрен Сандански в равностоен мач.
Третата среща на София спорт 2004 също остана без голове,0:0 с Беласица Петрич,а за 5-6 място оранжевите отстъпиха пред Спартак Плевен с 0:3.
16681499_1844166295872889_8716090537096308230_n

Набор 2005 бе в група с Левски Паталеница,Локомотив Горна Оряховица и Мечетата Петрич.
В първите си два мача оранжевите доминираха и диктуваха темпото на терена и закономерно си тръгнаха с успехи над Левски Паталеница с 3:0 и Локомотив Г.О. 3:1.
Последва директен сблъсък за място на финала с Мечетата Петрич,който завърши 0:0 и с по-добра голова разлика София спорт щеше да играе срещу Вихрен Сандански.
16807187_264055254031964_3923653941982170545_n

Още в началните минути на срещата настроението ескалира и се стигна до разправии и грозни сцени породени от съдиите.
В първата минута на мача Вихрен подхвана атака,единия от съдиите свири за засада,двата отбора спряха да играят,но едно от децата на Вихрен чукна топката и тя влетя във вратата на София спорт,след кратка суматоха,съдията свири център и призна гола на санданчани и това създаде напрежение по трибуните и сякаш тъкмо поутихна всичко,но само след още една минута съдийската свирка бе надута още веднъж-дузпа за Вихрен.
Публиката полудя и всички бяха разгневени от подигравката с усилията на децата от София спорт да покажат на какво са способни,получиха се опити за нахлуване на терена,но страстите бяха потушени от организатори и треньори и след 7-8 минути вече можеше да бъде изпълнен и наказателния удар.
Вратарят на София спорт Николай Николаев обаче показа удивителен рефлекс и успя да парира силния шут в долния си ляв ъгъл,за да запази шансовете за обрат на неговия отбор.
Трябва да се отбележи обаче,че ако нарушение е имало,то бе и извън наказателното поле.
Последваха и други груби грешки на съдиите в които бе спестен червен картон за удар без топка на противников играч,а първото полувреме бе без минутка продължение.
Треньорът на набор 2005 Калин Цолов и клубът обаче не търсят вината само в безобразното съдийство,а най-вече в своите възпитаници,които не показаха най-доброто от себе си и необходимият дух и воля за победа във финален мач.
В крайна сметка Вихрен спечели с 4:0 и с по-добра игра заслужи трофея.
16730428_1371370392920085_544960377390756884_n

Набор 2006 бе в група с Янг Бойс Неготино,Пирин 2001 и Вихрен Сандански.
В първия двубой оранжевите,които бяха без голяма част от основния си състав загубиха от Пирин Благоевград с 0:2 и не успяха да сътворят нищо по-съществено.
Във втория мач картината не бе по-различна и закономерно загубиха от Вихрен Сандански с 5:1.
16832076_10210504385759367_6579408909105763935_n

Чак в третия си мач оранжевите показаха силна игра,но допуснаха груби грешки в защита през втората част и това доведе до равенство 3:3 с македонският Янг Бойс след като водеха през първото полувреме с 2:0.
За разпределението на местата оранжевите щяха да спорят с Локомотив Г.О. и след равностойна игра извъртяха 2:2 в редовното време.
При дузпите обаче по-точни се указаха железничарите и спечелиха с 8:7.
16830724_10210504387239404_2928021242880036753_n

Набор 2007/2008 бе в група с Черноморец Бс,Борец Велес,Пирин Разлог и Вихрен Сандански.
В първия си мач оранжевите загубиха тежко от Борац Велес с 5:0,последваха загуби и от Пирин Разлог с 0:7,
Черноморец Бс с 0:4 и Вихрен Сандански с 1:3.
16649439_10210504959133701_6083368054374725324_n

Въпреки всичко,всички отборите и треньори останаха доволни от свършената работа с техните играчи в този подготвителен турнир преди започването на пролетния дял от първенствата на БФС.
ФК София спорт кани отново всички отбори взели участие в Санданскикъп и на летните турнири в Несебър и Слънчев бряг от 20-25 юни и 24-29 август.
Специални благодарности има и към домакините от Вихрен Сандански и Община Сандански за указаната подкрепа и предоставена база за ползване,както и към всички лица дали принос за провеждането на този турнир,както и на Георги Георгиев-общински наместник,Стоян Ангов-общински съветник и председател на ПК по децата,младежта,спорта и туризма,Гергана Тодорова-кмет на с.Марикостиново,Николай Марков-Директор на СУ в гр.Сандански и г-н Стефан Грозданов-Председател на Асоциацията на българските треньори по футбол,който награди част от участниците.