ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА 2006,ДЕРБИ ПРИ 2005,10-ТО МЯСТО ЗА СОФИЯ СПОРТ НА ТУРНИРА В ПАМЕТ НА “ИВАН СЛАВКОВ-БАТЕТО“

18423947_10208883040461908_131721765173671945_n
През седмицата и изминалия уикенд футбола отново бе на първа линия за София спорт.
Набор 2008 се потеше през деня,в горещото време на ст.“Васил Левски“,където се провеждаше поредният турнир в памет на бившия президент на БФС Иван Славков-Батето.
“Оранжевите“ изиграха 6 мача в които записаха 1 победа,1 равенство и 4 загуби,но оставиха отлично впечатление с играта си.
18425093_10208883040581911_8223332189637680355_n (1) 18425093_10208883040581911_8223332189637680355_n
В първия ден от надпреварата “възражданци“ разгромиха с 5:1 БМ Спорт с голове на Дарин Наймушин,Захари Тодоров,Хади Езедин,Петър Петров и Джад Елхатиб.
Не липсваха и пропуски,но старта бе повече от успешен.
18425534_10208883041941945_1394590431878030722_n

Във втория мач за деня София спорт имаше за съперник Левски-Раковски и мача започна доста добре,1:0 за “оранжевите“ и голмайстор Хади Езедин.
До средата на първата част София спорт диктуваше темпото,пропусна и няколко добри възможности,но след това започнаха да се поогъват под натиска на Левски-Раковски и се стигна до 1:1,а оттам и до пълен обрат довел до 1:3 и сякаш надеждата бе угаснала когато с 2 бързи гола на Дарин Наймушил и Джад Елхатиб се стигна до равенство,което можеше да донесе и обрат за “възражданци“,но в крайна сметка крайния резултата остана 3:3.
18425570_10208883040541910_6449326673629163940_n

В Събота бе най-тежката програма за София спорт на турнира,съперниците бяха Национал (бъдещия и настоящ носител на купата) и Славия (един от претендентите за купата).
В крайна сметка Национал победи с 6:2,но “фениксите“ се държаха много прилично.
Двата гола бяха дело на Мартин Димитров и Симеон Стойнев,който отново порази противниковата врата с безпощадна левачка в стил Христо Стоичков.
Втория мач бе загубен тежко с 12:0 от Славия,а умората вече си бе казала думата.
18446890_10208883053102224_4730048498466899502_n

В последния ден от турнира и в последен мач от групата,след много успорван мач София спорт загуби от Септември с 1:2(голмайстор Мартин Димитров),за да допусне и загуба с 0:5 от ДФК Лъвчетата за 9-10 място.

В Събота и Неделя се изиграха и поредните мачове от първенството на БФС-София.
В първи мач излязоха набор 2004 срещу тима на Национал и срещата започна страхотно за София спорт,след равностойна игра,но по-добри положения за “оранжевите“ в средата на полувремето се стигна и до гол дело на Стивън Николов,но малко след него Национал изравниха,а минутка по-късно поведоха с 2:1,след две груби грешки в защитата на “възражданци“.
През втората част резултата набъбна до 1:4,София спорт върна едно попадение дело на Росен Йонов със страховит удар,но в крайна сметка мача завърши със загуба за София спорт с 2:6.

В дългоочакван мач,набор 2005 се изправяше срещу Локомотив София,съперник,който е предвождан от бивш треньор на София спорт и 4-ма бивши играчи.
Очаквано мачът бе с изключителен заряд и се очакваше да е изпъстрен с доста единоборства.
18403158_903465049794747_6129594381893645574_n
Още с началния сигнал “фениксите“ скочиха на висока преса срещу “столичните железничари“,но след заучена комбинация и диагонален извеждащ пас към централния нападател на Локо Сф Едис Шабанов “железничарите“ поведоха.Той нахлу и с удар по земята откри  резултата още в 1-та минута.
Това сякаш щеше да срине София спорт,но те се мотивираха още повече и до края на полувремето създадоха куп положения и не дадоха възможност на Локомотив да си поеме въздух,за жалост обаче резултата се запази.
През втората част видимо вече поизчерпани “оранжевите“ свалиха малко от темпото,но създадоха 2-3 ситуации за гол,които отново не бяха реализирани.
От своя страна Локомотив имаха само една възможност,но тя също бе пропиляна.
До края на мача играта бе накъсана от Локото,а и двама техни играчи видяха жълтите картони за малко по-груби нарушения.
В крайна сметка резултата не се промени,но играта на тима и раздаването на децата зарадва всички в отбора.

В Неделя набор 2007 даде старт на победите,след 2:1 на Кремиковци с голове на Борислав Дерменджиев и Виктор Рангелов.
Тази победа даде малко увереност и самочувствие на момчетата на Димитър Георгиев.

По-късно през деня 2006 посрещаха отбора на Талант и след куп фрапиращи пропуски съумя да победи с 5:0 и да запише 4-та поредна победа и общо 7 за сезона,което изкачи на 2-ро място тима,на 9 точки от първия Велбъдж,но “възражданци“ имат и мач по-малко.
Голмайстори бяха Кристиян Георгиев-3,Максим Тасков и Атанас Пелтеков по 1.