МАЛШАНСЪТ ПРОДЪЛЖАВА ДА СЪПЪТСТВА 2005 И 2006

През изминалия уикенд се изиграха поредните мачове за София спорт,които вече отиват към края си за този сезон.
В Събота София спорт 2004 имаше двубой с отбора на Левски-Раковски в предпоследен мач от Първа група.
Мачът вървеше като цяло равностойно,в дадени моменти София спорт успяваше и да задържи по-дълго топката,но положенията липсваха.
Груби грешки обаче доведоха до резултат не отговарящ много на показаното,3:0 за Левски-Раковски.
Трябва да се отбележи,че от състава на София спорт отсъстваха и доста играчи и групата бе запълнена с момчета от набор 2005,които се представиха на едно добро ниво.
В последния кръг “оранжевите“ ще се борят за честта си със съседите от Септември.

Набор 2005 се изправяше в пряк двубой с Миньор Перник,а победа щеше да изпрати “възражданци“ на 9-то място,на 3 точки от 8-ия и 4 точки 7-ия в Първа група.
Като цяло това щеше да е постигната програма минимум за момчетата на Калин Цолов,които през целия сезон се представяха на добро ниво,но липсата на малшанс и на някои проспани полувремена им донесе минимални загуби и по-задна позиция в класирането.
18486372_910728232401762_5657507874678751108_n
Самия мач с Миньор започна ударно за София спорт,които още в 1-вата минута пропуснаха добра възможност,след удар на Петър Камбуров,последва греда дело отново на атакуващия халф на “възражданци“секунди преди Асен Атанасов да пробие отдясно и да пусне успоредно на голлинията една топка,която именно Петър Камбуров засече за 1:0.
В 5-тата минута на мача след хубав пас на Александър Йорданов,отново русокосия Камбуров излезе на чиста позиция,но удари втора греда.
18556209_910728495735069_3006515991383360388_n
След 10-та минута София спорт,незнайно защо свали темпото и играта се изравни,но по-сериозни положения липсваха.
През втората част двубоят продължи да бъде равностоен,с няколко интересни ситуации пред двете врати,но 10-на минути преди края Миньор натиснаха и след центриране от ъглов удар успяха да изравнят,което хвърли в шок София спорт и до края на мача допуснаха някои грешки,които можеха да им костват много.
Така в крайна сметка по-доволните от равенството бяха Миньор,а за “възражданци“ остана поредната горчивина.

Набор 2008 имаха за съперник класният отбор на Национал и въпреки борбеността,която демонстрираха  “фениксите“ резултата бе красноречив 8:1 за зелените от Национал,които продължават борбата си за титлата с отбора на Левски София.

В Неделя набор 2007 играеше предпоследния си мач и не съумя да победи втория отбор на Левски-Раковски,играещ под името Урвич Панчарево след като завършиха 3:3 след куп пропуски.

От своя страна набор 2006 също ще се запомнят със своите пропуски в мача им с Ферион.
“възражданци“ влизаха в серията си от четири тежки мача преди края на сезона във Втора група,които щяха да отредят дали София спорт ще останат в топ 3 или ще се смъкнат в класирането.
За зла участ “фениксите“,които играеха в зелено в този мач започнаха с много лош старт и доста колебливи изяви в защита,които бяха породени и от отсъствието на един от основните защитници на тима Атанас Пелтеков.
Ферион поведе с гръмко 4:0,което доста разтърси София спорт,но изобщо не отговаряше на видяното на терена,защото през голяма част от мача владението на топката и положенията бяха за тях.
Огромните пропуски,2 греди и тоталния малшанс,плюс грешките в защита доведоха до този резултат,въпреки всичко капитана Росен Алексов успя да върне един гол,за да заформи крайния резултат 4:1 за Ферион.