СОФИЯ СПОРТ 2007 ЗАВЪРШИХА СЕЗОНА С ПОБЕДА,СБОРЕН ОТБОР НА НАЙ-МАЛКИТЕ (2009,2010,2011 и 2012) ПОБЕДИХА СЛАВИЯ В КОНТРОЛА (ОБЗОР НА ИЗМИНАЛИТЕ МАЧОВЕ)

В Събота се изиграха последните мачове от пролетния дял за 2004,2005 и 2008 г.
Първи на терена в закритата зала на к-с “Царско село“ излязоха набор 2008 срещу отбора на ДИТ.
“Оранжевите“ откриха чрез нападателя Хади Езедин,но допуснаха обрат до 1:2,с гол на Владислав Стоянов обаче равенството бе възстановено.
Така двубоят завърши при реми 2:2.
С оглед играта и на двата отбора София спорт трябва да се ядосва повече,че не успяха да победят.
20170527_102721

От 13:30 на базата в “Драгалевци“ набор 2004 излизаше за победа над тима на Септември.
Първата част вървеше с равностойна игра от двата отбора и закономерно тя приключи при резултат 0:0.
След почивката след добро извеждащо подаване по левия фланг на Септември топката стигна до роденият през 2005 година Севделин Соколов,той проби навътре и навлезе към наказателното поле,за да отбележи за 1:0 с хубав удар по земя в далечния ъгъл.
20170527_133510
Играта продължаваше да бъде като цяло равностойна,но след две грешки в защитата на “възражданци“ се стигна до обрат 1:2 за Септември,а минути преди края последователни пропуски направиха трима играчи на София спорт,които можеха да обърнат развоя на събитията,но в крайна сметка резултата се запази.

От 16:00 на к-с “Царско село“ набор 2005 се изправяше срещу доскорошния претендент за титлата в Първа група Славия.
Двубоят започна страхотно за “оранжевите“,които до 20-та минута на мача стояха доста добре на терена и имаха няколко възможности за гол.
18767885_916182741856311_7368012250788713017_n
Първо Асен Атанасов стреля от воле,но вратаря на Славия спаси,последва отново удар на Асен Атанасов при едно неразчетено излизане на вратаря на белите и с директен удар от въздуха крилото на София спорт насочи топката към вратата,но тя мина сантиметри от гредата.
При друга атака Петър Камбуров се оказа сам срещу вратаря,но при поемането на топката си помогна неволно с ръка и бе отсъдено нарушение.
Най-чистото положение се отреди за Георги Асенов,който излезе сам срещу стража на Славия,но не успя да го преодолее.
18671167_916182145189704_7927382884368389359_n
Двубоят вървеше равностойно,с по-чисти положения за гол от страна на София спорт,но в 20-та минута на мача “възражданци“ допуснаха грешка и тя доведе до гол за Славия.
Малко по-късно последва нова грешка в центъра на защитата на “оранжевите“ и тя отново бе наказана за 2:0,а в самия край на първата част далечен удар остави изненадан  вратаря на София спорт,който бе излязъл няколко метра пред голлиния си и позволи да бъде прехвърлен за 3:0.
Втората част продължи да бъде равностойна,но поредната грешка на София спорт направи резултата 4:0.
18700220_916182295189689_478524369582064032_n
До края на мача “възражданци“ имаха още една отлична възможност да вкарат поне почетен гол,но удара на Георги Асенов не намери опразнената врата от вратаря на Славия,който отново бе излязъл,за да пресече едно дълго подаване,а при друга добре разиграна атака Георги Асенов не съумя да засече центрирането на Асен Атанасов.
Така София спорт завърши един добър сезон откъм игрово отношение,което показа,че отбора се развива в правилна посока,за жалост малшанса,пропуските и някои колебливи изяви в защита поставиха тимът в не дотам най-доброто класиране.
18767419_916182101856375_1105832163849075756_n

В Неделя набор 2007 също щяха да изиграят последния си мач за сезона,а техни съперници бяха Щурче.
Тимът на Димитър Георгиев-Шустера доминираха през целия мач и закономерно спечелиха с 2:0 с голове на Борислав Дерменджиев.
20170528_143903
“Възражданци“ направиха и няколко пропуска,но в крайна сметка завършиха сезона задоволително и спокойно могат да се готвят за предстоящия международен турнир Несебъркъп от 20 до 25 юни.

Набор 2006 играеше пък своя предпоследен мач за сезона срещу РД спорт и се надяваше,че ще съумее да се пребори за топ 3,но за тази цел тимът трябваше да вземе последните си два мача.
За жалост куп проблеми и отсъстващи костваха победата на отбора.
sf-rd sport
Без централните защитници Атанас Пелтеков и Велин Деспотов,крилата Максим Тасков,Кристиян Георгиев и бековете Преслав Пенев и Калоян Попов “оранжеви“ стояха много добре срещу РД,които бяха с най-много вкарани голове и към този момент бяха на второто място.
Въпреки това РД спорт стигна до победата след добре организирана атака.
От своя страна София спорт можеше да обърне развоя на събитията,но два 100 % пропуска донесоха загубата за “възражданци“.
sf-rd sport 2
В Понеделник най-малките лъвчета на София спорт от 2009/2010 и 2011/2012 домакинстваха на Славия в контрола играна на Спортна София в Зона Б-5 и “оранжевите“ показаха на батковците си как се бие най-стария столичен клуб.
11:1 бе красноречив резултат за показаното на терена,а голмайстори бяха Мартин Борисов-3,Алекс Борисов-2,Андрей Андреев ,Андрей Иванов,Денис Наков,Кристиян Иванов и Адриан Емилов добавиха по 1 гол за гръмката победа.